פטלה לקסישיין

דף הבית פורומים פורום וטרינרים פטלה לקסישיין

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    פטלה לקסישיין

שלום, הכלבה שלי בת 11חודשים מסוג קנה קורסו 
    לפני כשבוע החלה לצלוע ברגל ימין האחורית.  לאחר בדיקה אצל ויטרינר קיבלה תרופה אנטידלקתית. לאחר שבוע לא נראה שיפור ולכן לקחתי אותה שוב לויטרי רכז הגזע. הוא אבחן פטלה לקסישיין רמה 1, המליץ להמשיך עם הכדור האנטידלקתי ולהתחיל שיקום טיפולי באימוני הידרו. 
    הכלבה החלה בהידרו פעמיים ביום. אני רוצה לדעת האם זה יעזור או שהבעיה תהפוך לכרונית ?
    מאז ההידרו ( התחילה אתמול) יש מעט ריגרסיה, האם זה זמני?
    איך נימנע מהדרדרות למצב של ניתוח?
    האם הבעיה עשויה להיות כתוצאה מאגן ירוד – תורשתי שניתן למנוע עי זיווג כלבים גבוהים מבחינה גנטיהעלות של הטיפול בהידרו פלוס אישפוז יום גבוה מאוד
    האם זה יכול להבריא גם ללא אימון פעמיים ביום ?
    תודה
     יכל 

פטלר לוקסשיין

פטלר לוקסשיין, היא מצב שבוא פיקת הברך (פטלה) יוצאת מהתעלה שהיא יושבת בה
    אנו מחלקים את המצב ל4 רמות 1. יוצא ונכנס לבדו, 2. יוצא ונכנס כאשר הכלב מיישר את הרגל 3. יוצא ונכנס רק בכח 4 יוצא ולא נכנס יותר.

הסיבה לפטלר לוקסיישן היא למעשה מבנה הרגליים של הכלב. לעיתים יש כלבים שעצמות הרגל שלהם יוצרות צורת S ולכן יש לחץ על הפטלה לצאת מהתעלה כל הזמן.
     אם הזמן הרצועות המחזיקות לא מצליחות להחזיק את הפטלה במקום והיא פורקת החוצה.
    המצב הוא מצב כרוני ומחמיר עם הזמן , כמו כן צפויה גם בעיה ברגל השנייה. לא ניתן לדעת באיזה קצב הבעיה תתקדם והאם בכלל נראה בעיה ברגל השנייה. זה שיש כבר פריקה בגיל כלכך צעיר זה סימן פחות טוב אך לא הייתי מתייאש. אני מכיר כלבים שלמרות שיש פריקה היא נשארת הרבה שנים בדרגה 1-2 ולא מצריכה ניתוח ומידה ויש החמרה לדרגות 3-4 יש צורך בניתוח.
    ישנם מספר סוגי ניתוחים שיכולים לתקן מצב שכזה, הכל תולי בכמה הרגליים "עקומות" . במקרים קיצוניים ונדירים יש לשבור את העצמות ולחבר בצורה טובה יותר.
    בד"כ כלל הניתוח כולל העמקה של התעלה שבה יושבת הפטלה וגם שינוי במיקום החיבור של הגיד המחבר את הפטלה לעצם הטיביה.

טיפול בהידרוטרפיה מאפשר תנועתיות טובה יותר של המפרק וחיזוק השרירים ללא נשיאת משקל. יכול להיות שטיפוטל מסוג זה גם ישפר את איכות החיים של הכלב וגם אולי ידחה או ימנע ניתוח בהמשך.
    חשוב להבין שהבעיה היא כרונית הכל מקרה ומחמירה עם הזמן בכל מקרה – התקווה צריכה להיות שההתקדמות תהיה איטית ולא תצריך ניתוח בעתיד.

מקווה שעזרתי
    אשמח לענות על עוד שאלות

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך