enter-article ברוך הבא הביתה – מדריך למאמצים כלב חדש - מדריך וטרינרים הגדול בישראל
וטרינרים » מאמרים וחדשות » ברוך הבא הביתה – מדריך למאמצים כלב חדש

ברוך הבא הביתה – מדריך למאמצים כלב חדש

כלב יכול להפוך לבן משפחה אהוב ורצוי לכל דבר ועניין. אז נכון, שהשלבים הראשוניים של אימוץ הכלב, טומנים בחובם קשיים – בכל זאת, אתם עדיין לא ממש מכירים אחד את השני. אבל, אם יש לכם סבלנות, אהבה ורצון, זה רק עניין של זמן, עד שחומי הקטן ירבה לקשקש בזנב, להחזיר לכם אהבה ובכל פעם שתעברו בדלת הבית, תהפכו מישהו להיות מאושר עד הגג ותגרמו לו לרוץ בהתלהבות ולקבל את פניכם.

אבל עוד לפני שאתם וחומי רצים יחדיו בסלואו מושן לעבר השקיעה, חשוב שתדעו, מה אתם צריכים לעשות לקראת אימוץ כלב חדש – ישנן, פעולות רבות בהן חשוב לנקוט, בכדי שהכלב ייקלט בביתכם ובמשפחתכם בצורה הטובה ביותר.

הכנות מקדימות

אחרי שקיבלתם את ההחלטה לאמץ כלב, יש לבצע מספר פעולות, אשר יסייעו לו להתאקלם במעונו החדש בצורה הטובה ביותר.
ראשית כל, יש לדאוג שהכלב קיבל חיסון כלבת, לאחר מכן לקנות לו קולר, רצועה וכלים לאוכל ולשתייה – כדאי לערוך בירורים לגבי אותם אביזרים אשר יתאימו עבורו בצורה הטובה ביותר וזאת בהתבסס על גודל הכלב, על סוגו ועל גילו. בשלב הבא, יש להחליט על המיקום בבית בו תניחו עבורו את כלי האוכל ולוודא שהם יוצבו במקום בולט ונגיש בעבורו. חשוב לארגן לו פינת שינה ורביצה מסודרת – ניתן לרכוש עבורו מיטה ייעודית, או למצוא בבית שמיכות או שטיחים לצורך מטרה זו.

אם בא לכם לפנק את הדייר החדש ולקבל את פניו בצורה חגיגית, תוכלו לרכוש עבורו צעצועים וחטיפים מסוגים שונים.
פעולה נוספת בה כדאי לנקוט היא להתחיל בחיפוש אחר וטרינר מומלץ בקרבת מקום המגורים שלכם, אשר יהווה את הווטרינר הצמוד שלו ויהיה אחראי להעניק לו את כל הטיפולים הנדרשים.
חשוב לרכוש עבורו מזון אשר יתאים לו – ההמלצה, היא לרכוש מזון איכותי של חברה מוכרת בתחום אשר נחשב כמתאים לסוג הכלב ולגילו. יש לקחת בחשבון, שקיים סיכוי שהכלב לא יאהב או לא יגיב טוב לסוג המזון הזה ולכן, כדאי לרכוש בהתחלה שק קטן.

לומדים להכיר אחד את השני

כמו כל היכרות ובדומה להתחלה של כל סוג של קשר, גם תחילת הדרך המשותפת שלכם ושל הכלב תהיה מבוססת על גישושים הדדיים.
קחו בחשבון, שגם אם אימצתם גור וגם אם מדובר בכלב בוגר יותר - קיים סיכוי, שבשלבים הראשונים הוא יעשה לכם את החיים לא פשוטים  - לעיתים, זה יכול להרגיש כמו סוג של "בחינת גבולות" או שהכלב עושה לכם "דווקא".
מה שזה אומר, שאל תתפלאו אם הוא יחליט לעשות צרכים דווקא במקומות הכי אסטרטגיים בבית, או יבדוק את טעמם של כל זוג נעליים אשר נקלע בדרכו.
כדאי להיות מוכנים מבעוד מועד להתנהגויות כאלו, להיות סבלניים ולנקוט בפעילויות חינוכיות שונות – במקרים רבים, כמו נשיכת כלב ההמלצה היא לפנות למאלף כלבים מקצועי, אשר יוכל לסייע לכם לחנך אותו.

כשמאמצים כלב חדש, חשוב לזכור שאתם לוקחים על עצמכם לדאוג לכל הצרכים שלו – מזון, שתייה, צרכים רפואיים ובריאותיים, חום ואהבה. בתמורה, אתם עתידים ליהנות מבן בית נאמן, אוהב, חשוב ויקר שבכוחו, להעלות על פניכם חיוך גם בימים העצובים ביותר. אז נכון, שההתחלות לא פשוטות, אבל ברגע שעוברים אותן הכול נהיה הרבה יותר קל.

בכל שאלה או רצון להתייעץ עם וטרינרים מומחים - כנסו אל פורום וטרינריה באתר - מאוד מומלץ

עוד באותו נושא

עמותות בעלי חיים בישראל

עמותות בעלי חיים בישראל

ברחבי ישראל מאות עמותות לבעלי חיים העושות עבודת קודש ואת כל המאמצים לעזור לבעלי החיים לחיים טובים יותר ולהפחתת סבלם של חיות מחוסרת בית במדינת...

תולעת הפארק - מה עושים?

תולעת הפארק - מה עושים?

כל מי שיש לו כלב בבית יודע, שפעם בשלושה חודשים הוא חייב לקחת אותו לחיסון אצל וטרינר על מנת לחסן אותו מפני תועלת הפארקים. שכן אחרת, הוא מעמיד...

וטרינרים ממליצים – תאלפו את הכלב שלכם

וטרינרים ממליצים – תאלפו את הכלב שלכם

החלום של כל בעל כלב זה שהוא יביא לו את העיתון בבוקר. בנתיים מעט אילוף יאפשר לו ליהנות מכלב שיודע לא לעשות את צרכיו בבית וטרינרים רבים ממליצים...

שבב כלבים - אמצעי הזיהוי של הכלבים

שבב כלבים - אמצעי הזיהוי של הכלבים

שחר מירון מסביר למה צריך שבב לכלבים וכיצד הוא עובד סימון בשבב אלקטרוני הוא למעשה שיטת סימון מודרנית הנהוגה כיום במדינות רבות בעולם. בעבר,...

אתר וטרינר מציג - מזון כלבים

אתר וטרינר מציג - מזון כלבים

ביקור קצר בחנות חיות מחמד, מגלה שכלבים אכן הולכים אחרי בני אדם וגם הם נהנים ממגוון של מזון לפי סקרים שונים שנערכו בחנויות לחיות מחמד, מוציא...

string(56) "אתר וטרינר מציג – מזון כלבים"