enter-article עמותות בעלי חיים - איפה תמצאו את חיית המחמד הבאה שלכם? - מדריך וטרינרים הגדול בישראל
וטרינרים » מאמרים וחדשות » עמותות בעלי חיים - איפה תמצאו את חיית המחמד הבאה שלכם?

עמותות בעלי חיים - איפה תמצאו את חיית המחמד הבאה שלכם?

הן מושכות אליהן ילדים קטנים, בני נוער רבים ואפילו מבוגרים, לכולם משותף דבר אחד, אהבת חיות. הכוונה לעמותות בעלי חיים כמובן

שיטוט קצר באתרי אינטרנט של חיות מגלה לנו פעילות ענפה שמתרחשת כל ימות השנה, בדגש על שבתות וחגים, של עמותות בעלי חיים שונות. עמותות אלו מטרתן להציל חיות, לעזור להן , לקרב ולחבר בין חיות לבני אדם שונים. במאמר זה נציג מעט מעבודות אותן עמותות.

בטרם נתחיל יש לציין, מאמר זה לא יעסוק בגרינפיס או בארגונים אחרים, כבודם במקומם מונח, אשר פועלים למען הלוויתנים או חיות אחרות שנמצאות בסכנת הכחדה. מדובר על עמותות מקומיות שמטרתן לעזור לחיות מחמד, כלבים וחתולים.

עמותות אלו פועלות ללא תמיכה ממשלתית ומכאן שכל כספם מגיע מתרומות, תשלום חברים (מיד נראה כיצד זה מתבצע) או מתמיכה עירונית במקומות מסוימת. זו אחת הסיבות שאותן עמותות עורכות ערבי התרמה. בעמותות אלו עובדים וטרינרים רבים בהתנדבות, בדיוק כמו שאר העובדים בהן.

אילו עמותות בעלי חיים קיימות?

עמותות אימוץ- כאן מדובר על הקבוצה הגדולה ביותר של עמותות בעלי חיים.

אלו עמותות שנוהגות לאסוף חיות מהרחוב (בעיקר חתולים), אנשים נוהגים להשאיר אצלם חיות (חיות שהם מצאו ואין להם אפשרות לגדל, חיות שהם אינם מעוניינים לטפל בהן עוד, גורים שנולדו ואין להם אפשרות להשאיר אותם וכדומה).

עמותות אלו שומרות על אותן חיות, מאכילות אותן, נותנות להן מחסה, מטפלות בהן מבחינה בריאותית (כולל חיסונים, עיקור וסירוס), ומציעות אותן לאימוץ.

האנשים שבאים לאמץ, נדרשים לשלם מחיר (אותו מחיר חבר), אשר ניתן כתרומה לארגון. התשלום הוא עבור החיסונים והאחזקה.

במקרים מסוימים נוהגות העמותות אף לשלוח את החיות לאילוף, לפחות לדברים הבסיסיים כמו עשיית צרכים מחוץ לבית. כך יותר אנשים ירצו לאסוף אותן.

מה קורה אם חיה נשארת ללא בית?

כאן יש ויכוח. יש הטוענים שעמותות שונות שולחות את החיות אל מותן, אותן עמותות טוענות שזה לא קורה, אלא הם משאירים אותן או מעבירים לרשות המקומית, כאשר אין להן אפשרות לטפל בהן עוד.

עמותות מעבר – מדובר על עמותות שרק מעבירות את החיות אל עמותות אימוץ. הן נוהגות לתווך בין האנשים לאותן עמותות במקרה ואין באפשרותם להגיע אליהן ישירות.

עמותות עזרה לחיות – עמותות שמטפלות בחיות בלי להחזיק אותן ובלי לאמץ אותן. אלו עמותות שנוהגות לחסן כלבים וחתולים, לעקר ולסרס, להאכיל וכדומה.

אותן עמותות נוהגות לצאת לסיבוב ברחובות ולעשות זאת או להגיע אל מקומות בהן יש צורך בכך. לעיתים הן יעבירו את החיות אל עמותות שונות שידאגו לשלוח את הכלבים והחתולים לאימוץ.

כיצד מתנדבים אל עמותות אלו?

כדי להצטרף אל עמותת בעלי חיים זו צריך שלוש דברים:

א.לאהוב חיות אהבת אמת.

ב.לרצות לטפל בחיות (כולל בצדדים הפחות רומנטיים שבעניין...)

ג.לוודא שיש לכם מספיק זמן לכך.

התנדבות שכזו כרוכה במתן אוכל, איסוף צרכים, עריכת מקלחת, משחקים, אילוף סטנדרטי, מתן יחס ועידוד, וכן במפגשים עם אנשים שירצו להכיר את החבר החדש שלהם.

מי שאוהב חיות ייהנה מכך, כמו כן מי שירצה בעתיד להירשם אל לימודי וטרינריה, יוכל להציג זאת כעדות לניסיונו בעבודה עם חיות.

לא מעט חובבי חיות משתמשים בעמוד הפייסבוק האישי שלהם כדי לעלות מודעות על אימוץ חיות מאותן עמותות. ללא ספק הפייסבוק מהווה את הזירה הבולטת ביותר לפרסום עמותות בעלי חיים ואימוצם


עוד באותו נושא

עמותות בעלי חיים בישראל

עמותות בעלי חיים בישראל

ברחבי ישראל מאות עמותות לבעלי חיים העושות עבודת קודש ואת כל המאמצים לעזור לבעלי החיים לחיים טובים יותר ולהפחתת סבלם של חיות מחוסרת בית במדינת...

תולעת הפארק - מה עושים?

תולעת הפארק - מה עושים?

כל מי שיש לו כלב בבית יודע, שפעם בשלושה חודשים הוא חייב לקחת אותו לחיסון אצל וטרינר על מנת לחסן אותו מפני תועלת הפארקים. שכן אחרת, הוא מעמיד...

ברוך הבא הביתה – מדריך למאמצים כלב חדש

ברוך הבא הביתה – מדריך למאמצים כלב חדש

כלב יכול להפוך לבן משפחה אהוב ורצוי לכל דבר ועניין. אז נכון, שהשלבים הראשוניים של אימוץ הכלב, טומנים בחובם קשיים – בכל זאת, אתם עדיין לא ממש...

וטרינרים ממליצים – תאלפו את הכלב שלכם

וטרינרים ממליצים – תאלפו את הכלב שלכם

החלום של כל בעל כלב זה שהוא יביא לו את העיתון בבוקר. בנתיים מעט אילוף יאפשר לו ליהנות מכלב שיודע לא לעשות את צרכיו בבית וטרינרים רבים ממליצים...

שבב כלבים - אמצעי הזיהוי של הכלבים

שבב כלבים - אמצעי הזיהוי של הכלבים

שחר מירון מסביר למה צריך שבב לכלבים וכיצד הוא עובד סימון בשבב אלקטרוני הוא למעשה שיטת סימון מודרנית הנהוגה כיום במדינות רבות בעולם. בעבר,...

string(38) "categoryעמותות בעלי חיים"