עם למעלה מ-340 גזעים מוכרים ברחבי העולם, כלבים מגיעים במגוון רחב של צורות, גדלים ומאפייני אישיו. המדריך המקצועי שלנו צולל עמוק לתוך עולם הכלבים, ומפרט את הגזעים הפופולריים ביותר, מאפיינים ותכונותיהם הייחודיות.

לברדור רטריבר: הכלב האהוב של אמריקה

 

הלברדור רטריבר הוא ללא ספק גזע הכלבים האהוב על אמריקה. הלברדורים, הידועים באופיים הידידותי והיוצא, כבשו את ליבם של אוהבי כלבים רבים ברחבי הארץ. הכלבים המדהימים האלה לא רק פופולריים כחיות מחמד משפחתיות אלא גם מצטיינים בתפקידים שונים כמו כלבי טיפול, כלבי חיפוש והצלה ואפילו ככלבי שירות לאנשים עם מוגבלויות.
 
הלברדורים הם כלבים בגודל בינוני עד גדול עם מבנה שרירי ומסגרת יציבה. יש להם פרווה קצרה ודחוסה שמגיעה בשלושה צבעים: צהוב, שחור ושוקולד. עיניהם האקספרסיביות והזנב המכשכש מוסיפים לקסם הכללי שלהם. הלברדורים ידועים באופיים החכם והניתן לאילוף, מה שהופך אותם לבחירה אידיאלית עבור בעלי כלבים הראשונים. הם לומדים מהר ולהוטים לרצות, מה שהופך אותם לבעלי יכולת אימון גבוהה לתחרויות צייתנות וזריזות.
 
בנוסף לטמפרמנט הידידותי שלהם, הלברדורים ידועים גם באהבתם למים. יש להם כפות רגליים שעוזרות להם לשחות ללא מאמץ, מה שהופך אותם לרטריברים מצוינים. אינסטינקט החילוף החזק שלהם, בשילוב עם הפה העדין שלהם, הופך אותם לאידיאליים להחזרת ציד במהלך ציד. הם גם ידועים באהבתם לשליפה ויכולים לבלות שעות במשחק עם כדור או פריסבי.
 
ללברדורים יש רמת אנרגיה גבוהה ודורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור עליהם מאושרים ובריאים. הם נהנים מפעילויות כמו טיולים ארוכים, שחייה ומשחק אחזור. עם זאת, למרות אופיים הפעיל, הלברדורים בדרך כלל טובים עם ילדים וחיות מחמד אחרות, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור משפחות.
 

רועה גרמני: כלב העבודה הרב-גוני

 

רועה גרמני
 
הרועה הגרמני ידוע בזכות הרבגוניות שלו ככלב עבודה. באינטליגנציה, בחוזקה ובנאמנותה, היא מצטיינת בתפקידים שונים כמו עבודה משטרתית וצבאית, חיפוש והצלה, טיפול וכמדריך לכבדי ראייה. רועה גרמני הם כלבים בינוניים עד גדולים בעלי מבנה גוף חזק ואתלטי. יש להם שכבה כפולה, עם שכבה חיצונית צפופה ופרווה עבה, שיכולה להיות בצבעים שונים כולל שחור, שזוף וסייבל.
 
רועים גרמניים הם אינטליגנטיים ביותר וניתנים לאילוף, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית לתפקידי עבודה. יש להם מוסר עבודה חזק והם ידועים ביכולתם ללמוד ולבצע משימות מורכבות. חוש הריח החד שלהם, יחד עם החוזק והזריזות שלהם, מאפשר להם להצטיין בפעולות חיפוש והצלה, מעקב אחר נעדרים או איתור חומרים לא חוקיים.
 
בנוסף ליכולות העבודה שלהם, רועים גרמניים מייצרים חיות מחמד משפחתיות נאמנות ומגונן. הם ידועים בקשר החזק שלהם עם בעליהם ובאינסטינקט הטבעי שלהם להגן עליהם. עם זאת, סוציאליזציה והדרכה מוקדמים חיוניים כדי להבטיח שהם יתפתחו לבני לוויה מעוגלים ומתנהגים היטב.
 
בשל רמת האנרגיה הגבוהה שלהם, רועים גרמניים דורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור על גירוי פיזי ונפשי. הם נהנים מפעילויות כמו אימוני צייתנות, זריזות והליכות ארוכות. ללא פעילות גופנית מתאימה וגירוי נפשי, הם עלולים להשתעמם ולפתח בעיות התנהגותיות.
 

גולדן רטריבר: החבר הכי טוב של המשפחה

 

הגולדן רטריבר מכונה לעתים קרובות החבר הכי טוב של המשפחה, ולא בכדי. הכלבים החביבים והידידותיים הללו ידועים באופיים העדין, האינטליגנציה והנאמנות שלהם. יש להם מעיל זהוב יפהפה שדוחה מים ודורש טיפוח קבוע כדי לשמור על מראה הטוב ביותר.
גולדן רטריבר הם חיות מחמד משפחתיות מצוינות בגלל אופיים הסבלני והסובלני, במיוחד עם ילדים. ידוע שהם מעולים עם ילדים, ולעתים קרובות משמשים כחבריהם למשחק ומגינים. האישיות הידידותית והיוצאת שלהם גורמת להם הנאה להיות בסביבה, והם ממהרים להתיידד עם בני אדם ובעלי חיים אחרים.
 
לא רק שהם בני לוויה נהדרים של גולדן רטריבר, אלא שהם גם בעלי יכולת אימון גבוהה. הם להוטים לרצות ויש להם נטייה טבעית ללמידה וביצוע פקודות. זה הופך אותם למועמדים אידיאליים לאימון צייתנות, זריזות ואפילו עבודה טיפולית. עם הכשרה וסוציאליזציה נכונה, גולדן רטריבר יכולים להצטיין בפעילויות ותפקידים שונים.
 
אחד המאפיינים המובהקים של גולדן רטריבר הוא אהבתם למים. יש להם אינסטינקט טבעי לשחייה ולעתים קרובות נראים אותם מביאים חפצים מאגמים או בריכות. זה הופך אותם לבן לוויה מושלם לפעילויות חוצות, במיוחד בחודשי הקיץ.
בעוד שגולדן רטריבר הם בדרך כלל כלבים בריאים, הם נוטים לבעיות בריאותיות מסוימות כגון דיספלזיה של מפרק הירך, דיספלזיה במרפק וסוגים מסוימים של סרטן. פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת ובדיקות שוטפות של וטרינר חיוניים לשמירה על הבריאות והרווחה הכללית שלהם.
 

בולדוג: ג'נטלמן בגוף של כלב

 

עם הפנים המקומטות והמבנה החזק שלהם, בולדוג מכונים לעתים קרובות "ג'נטלמן בגוף כלבים". הכלבים החביבים הללו ידועים באופיים הרגוע והידידותי, מה שהופך אותם לבני לוויה מצוינים עבור יחידים ומשפחות כאחד. למרות המראה המפחיד שלהם, הבולדוגים הם עדינים ומלאי חיבה, תמיד להוטים לרצות את בעליהם.
לכלב בולדוג  יש היסטוריה עשירה, שגודלו במקור עבור פיתיון שוורים באנגליה. במהלך השנים, נטיותיהם התוקפניות של הבולדוגים גדלו, וכתוצאה מכך הטמפרמנט המתוק והצייתן שהם ידועים בו כיום. לעתים קרובות הם מתוארים כ"מחמצת" בשל הבעת הפנים הייחודית שלהם, מה שמוסיף לקסם ולמשיכה שלהם.
 
בעוד שבולדוגים אינם הגזע הפעיל ביותר, הם עדיין דורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור על משקל בריא ולמנוע השמנת יתר. טיולים יומיומיים וזמן משחק חיוניים כדי לשמור על גירוי פיזי ונפשי. עם זאת, חשוב לעקוב אחר רמות הפעילות שלהם ולהימנע מפעילות גופנית מוגזמת, מכיוון שבולדוגים נוטים להתחמם יתר על המידה בגלל החוטם הקצר.
 
אחד המאפיינים המובהקים של בולדוגים היא נאמנותם ומסירותם לבעליהם. ידוע שהם יוצרים קשרים חזקים עם בני לוויתם האנושיים והם תמיד מוכנים לספק אהבה וחברות. בולדוגים מצוינים עם ילדים והם סבלניים וסובלניים לתעלולים שלהם, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות אידיאליות.
 
למרות האופי הנוח שלהם, בולדוג יכול לפעמים להיות עקשן ועצמאי. הם עשויים לדרוש הכשרה איתנה ועקבית כדי לקבוע גבולות ולהבטיח שהם מבינים את תפקידם בתוך המשפחה. שיטות חיזוק חיוביות עובדות בצורה הטובה ביותר עם גזע זה, מכיוון שהן מגיבות היטב לשבחים ולתגמולים.
 

ביגל: הכלב עם חוש הריח הטוב ביותר

 

ביגל הם גזע הידוע בחוש הריח יוצא הדופן שלהם. עם אפם החד, הם מכונים לעתים קרובות "אף שיודע". מקורו של גזע קומפקטי וחזק זה באנגליה וגודל בתחילה לציד ציד קטן, במיוחד ארנבות. כיום, ביגלים הפכו פופולריים כחיות מחמד משפחתיות, הידועים באופיים הידידותי והיוצא.

   

 • יכולות זיהוי ריחות יוצאות דופן:
  אחד המאפיינים הבולטים של ביגל הוא יכולות זיהוי הריחות יוצאות הדופן שלהם. האף שלהם רגיש מאוד, מה שהופך אותם לכלבי גשש וכלבי חיפוש מצוינים. ביגל הועסקו בתפקידים שונים, כולל גילוי סמים, פעולות חיפוש והצלה, ואפילו ככלבי סיוע לאנשים עם מצבים רפואיים ספציפיים.
 • אנרגטי ופעיל:
  ביגל הוא גזע אנרגטי ופעיל ביותר. הם דורשים פעילות גופנית קבועה וגירוי נפשי כדי למנוע שעמום והתנהגות הרסנית. טיולים יומיומיים, זמן משחק ופעילויות מרתקות כגון צעצועי פאזל או משחקי ריח יכולים לעזור לספק את הצורך שלהם בגירוי פיזי ונפשי. ביגל עייף הוא ביגל שמח!
 • ידידותי וחברותי:
  ביגל ידועים באופיים הידידותי והחברותי. הם מסתדרים היטב עם ילדים, כלבים אחרים ואפילו זרים. הם משגשגים על ידידות ונהנים להיות חלק ממשפחה. עם זאת, נטייתם הידידותית עשויה להפוך אותם לפחות מתאימים ככלבי שמירה, מכיוון שהם נוטים יותר לקבל את פני הפולשים בזנב מכשכש ולא בנהמה מאיימת.

 

בעוד ביגל יכולים ליצור חיות מחמד משפחתיות מצוינות, יש להם כמה תכונות שבעלי פוטנציאל צריכים להיות מודעים להן. חוש הריח החזק שלהם יכול לפעמים להוביל אותם שולל, ולגרום להם להיות נוטים לעקוב אחר ריחות ועלול לנדוד. גידור מאובטח והשגחה זהירה במהלך פעילויות חוצות חיוניים כדי לשמור על בטיחותן. בנוסף, ביגלס יכולים להיות קוליים למדי ועשויים לבטא את עצמם באמצעות יללות או נביחות, מה שצריך לקחת בחשבון עבור אלו המתגוררים במקומות קרובים או בסביבות רגישות לרעש.

 

פודל: הרבה מעבר לתלתלים

 

פודלים הם זן שלעתים קרובות מושך את תשומת הלב עם המעילים המתולתלים הייחודיים שלהם, אבל יש בהם הרבה יותר מהפרוות היפה שלהם. עם האינטליגנציה, הרבגוניות והאלגנטיות שלהם, פודלים הם באמת זן יוצא דופן.

   

 • אינטליגנטי ובעל יכולת אימון גבוהה:
  פודלים ידועים באינטליגנציה שלהם ונחשבים לאחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר. הם לומדים מהר ומצטיינים באימוני צייתנות וספורט כלבים שונים. מוחותיהם החדים הופכים אותם לניתנים לאימון והתאמה לסביבות ולמשימות שונות. בין אם זה לימוד טריקים חדשים או השתתפות בתחרויות זריזות, פודלים עומדים באתגר.
 •  גדלים שונים:
  סטנדרטי, מיניאטורי וצעצוע. הפודל הסטנדרטי הוא הגדול ביותר. הגיוון בגודל הזה הופך את הפודל למתאים למגוון מצבי מגורים, מבתים מרווחים ועד לדירות קטנות יותר.
 • גזע המתאים לסובלים מאלרגיות:
  פודלים מומלצים לעתים קרובות לאנשים הסובלים מאלרגיות או אסטמה בשל הפרווה ההיפואלרגנית שלהם. בניגוד לגזעים רבים אחרים, לפודל יש שיער ולא פרווה, מה שמפחית את כמות הקשקשים שהם מייצרים. זה יכול למזער באופן משמעותי תגובות אלרגיות אצל אנשים הרגישים לקשקשים של חיות מחמד. עם זאת, חשוב לציין שאף גזע כלבים אינו היפואלרגני לחלוטין, והתגובות האישיות עשויות להשתנות.

 

מעבר לתכונות הפיזיות שלהם, לפודלים יש אישיות מקסימה. הם ידועים באופיים השובב, בנאמנותם ובקשר החזק שלהם עם בעליהם. פודלים משגשגים על ידידות אנושית ולעתים קרובות נחשבים לחיות מחמד משפחתיות מצוינות. בנוסף, המעילים הלא נושרים שלהם דורשים טיפוח קבוע כדי לשמור על מראה במיטבם.

 

רוטוויילר: האם מדובר בבחירה הנכונה?

 

רוטווילרים מוצאים את עצמם לעתים קרובות במרכז של ויכוחים ותפיסות שגויות, מה שמוביל לשאלות לגבי מזגם והתנהגותם. עם זאת, חשוב להפריד בין עובדות לבדיון כשמדובר בגזע חזק ונאמן זה.

   

 • היסטוריה של עבודה ונאמנות:
  לרוטווילרים יש היסטוריה עשירה ככלבי עבודה. במקור גודלו בגרמניה ככלבי רועה ושמירה, הם שימשו להסעת בקר ולהגן על רכוש בעליהם. היסטוריה זו נטעה בהם תחושת נאמנות חזקה וטבע מגונן כלפי משפחותיהם. ידוע שרוטוויילרים מסורים וחיבה כלפי בעליהם, ולעתים קרובות יוצרים איתם קשרים עמוקים.
 • הכשרה וסוציאליזציה נכונה:
  כמו כל גזע גדול וחזק, רוטווילרים דורשים הכשרה וסוציאליזציה מתאימה כבר מגיל צעיר. זה חיוני בעיצוב התנהגותם ובהבטחה שיהפכו לכלבים מנומסים ומאוזנים. עם שיטות אימון עקביות וחיוביות, רוטווילרים יכולים להתפתח לבני לוויה צייתנים ומתנהגים היטב.
 • בעלות אחראית:
  בעלות אחראית משחקת תפקיד משמעותי בטמפרמנט ובהתנהגות של רוטוויילרים. חשוב לבעלים לספק להם שקעים מתאימים לאנרגיה ולגירוי הנפשי שלהם. פעילות גופנית סדירה, כגון טיולים יומיומיים וזמן משחק, חיונית כדי לשמור על גירוי פיזי ונפשי. בנוסף, מתן אינטראקציות חברתיות מתאימות, אימוני צייתנות וסביבה אוהבת ומובנית הם כולם גורמי מפתח בעיצוב התנהגותם באופן חיובי.

 

למרבה הצער, רוטוויילרים הוצגו לעתים באופן שלילי בתקשורת, מה שהוביל לתפיסות מוטעות לגבי טבעם ופוטנציאל התוקפנות שלהם. חשוב לזכור שהתנהגותם של כלבים בודדים יכולה להשתנות, ואין לעשות הכללות על סמך גזע בלבד. בעלות אחראית, הכשרה מתאימה וסוציאליזציה הם המפתח להבטיח שהרוטוויילרים יהפכו לבני משפחה מותאמים היטב ואוהבים.
 

יורקשייר טרייר: אישיות גדולה באריזה קטנה

 

יורקשייר טרייר, הידוע גם בשם יורקיז, אולי קטן במידותיו, אבל בהחלט לא חסר להם אישיות. הגורים האלה בגודל חצי ליטר ידועים באופיים המטורף והבטוח שלהם, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור אלה שמחפשים בן לוויה קטן אך מלא רוח.
עם מעילי המשיי היוקרתיים והאוזניים המשובחות שלהם, יורקשייר טרייר הם ללא ספק מקסימים. אבל אל תתנו למראה החמוד שלהם להטעות אתכם – לכלבים האלה יש אישיות גדולה. לעתים קרובות הם מתוארים כחושים, מלאי אנרגיה ומלאי אנרגיה.
 
יורקים ידועים כלומדים די אינטליגנטים ומהירים. למרות גודלם הקטן, יש להם תחושה חזקה של ביטחון עצמי והם יכולים להיות די חסרי פחד. הם לא מפחדים לקחת כלבים גדולים בהרבה ויגנו בחירוף נפש על יקיריהם אם הם חשים בסכנה כלשהי.
 
בהיותם טריירים, ליורקים יש אינסטינקט טבעי לציד ולרדוף. הם אוהבים לחקור את הסביבה שלהם ועשויים להפגין דחף טרף חזק. חשוב להחזיק אותם ברצועה או בשטח מגודר היטב כדי למנוע מהם לרדוף אחרי חיות קטנות או להסתבך.
בעוד יורקי יכולים להיות עצמאיים, הם גם מאוד אוהבים את בעליהם. הם משגשגים על ידידות אנושית ואוהבים להיות במרכז תשומת הלב. הם ידועים בנאמנותם ויצרו קשרים חזקים עם בני משפחתם.
 
בשל גודלם הקטן, יורקשייר טרייר מתאימים היטב למגורים בדירות. עם זאת, הם עדיין דורשים פעילות גופנית סדירה וגירוי נפשי כדי לשמור אותם מאושרים ובריאים. טיולים יומיומיים, הפעלות משחק אינטראקטיביות וצעצועי פאזל הם דרכים נהדרות לבדר אותם.
 

בוקסר:  כלבים עם אנרגיה אנרגיה

 

בוקסר ידועים באנרגיה חסרת הגבולות ובטבעם השובב. כלבים אלה הם צרור אמיתי של אנרגיה, תמיד מוכנים לפעולה ולהרפתקאות. עם המבנה האתלטי והמבנה השרירי שלהם, מתאגרפים הם ספורטאים טבעיים ודורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור עליהם מאושרים ובריאים.

   

 • צורכי פעילות גופנית:
  לבוקסר יש צרכי פעילות גופנית גבוהים והם משגשגים במשק בית פעיל. הם נהנים מהליכות ארוכות, ריצות ומפגשי משחק בפארק. מעורבותם בפעילויות המאתגרות את היכולות הפיזיות והמנטליות שלהם, כמו אימוני זריזות או שיעורי צייתנות, יכולה לעזור לתעל את האנרגיה שלהם בצורה חיובית.
 • שובבות וחברותיות:
  לבוקסר יש אופי שובב וידידותי, מה שהופך אותם לבני לוויה נהדרים ליחידים ולמשפחות. הם אוהבים להשתולל ולעסוק במשחק אינטראקטיבי עם בעליהם. ההתנהגות המטופשת והליצנית שלהם מביאה לעתים קרובות צחוק ושמחה לסובבים אותם. מתאגרפים ידועים גם בחברותיות שלהם ומסתדרים היטב עם כלבים וחיות מחמד אחרים כשהם מתרועעים כראוי.
 • אימון וגירוי מנטלי:
  בשל רמות האנרגיה והאינטליגנציה הגבוהות שלהם, בוקסרים דורשים שיטות אימון עקביות וחיוביות. הם מגיבים היטב לאימון מבוסס תגמול, מכיוון שהם להוטים לרצות את בעליהם. גירוי נפשי חיוני גם עבור מתאגרפים כדי למנוע שעמום והתנהגויות הרסניות. צעצועי פאזל, אימוני צייתנות ומשחקים אינטראקטיביים יכולים לעזור לשמור על דעתם חדה וממוקדת.

 

למרות האופי האנרגטי שלהם, מתאגרפים ידועים גם במזג העדין והחיבה שלהם. הם יוצרים קשרים חזקים עם משפחותיהם והם סבלניים ומגוננים במיוחד על ילדים. עם זאת, בשל גודלם וההתלהבות שלהם, חיברות והכשרה נאותה מגיל צעיר הם חיוניים כדי להבטיח שהם יהפכו לחברים מעוגלים ומתנהגים היטב בחברה.
 

תחש – כלב "וינר" שהוא ווינר

 

וינר
תחש, המכונה לעתים קרובות "כלבי וינר", הם גזע ייחודי שזכה לכינוי "הנקניקייה של עולם הכלבים". עם גופם המוארך והרגליים הקצרות, יש להם מראה קומי שכובש את ליבם של אוהבי כלבים רבים. כלבי תחש מגיעים בגדלים ובזני פרווה שונים, כל אחד עם הקסם והאישיות שלו.

 

 • כלבי תחש יכולים להגיע בשלושה גדלים:
  סטנדרטי, מיניאטורי וצעצוע. בנוסף, לכלבי תחש יכולים להיות שלושה זני פרווה: חלקה, חוטי שיער וארוך שיער. לתחש בעל הציפוי החלק יש פרווה קצרה ומבריקה, בעוד שלתחש בעל השיער החוטי פרווה מחוספסת ופרוצה. לתחש ארוך השיער פרווה רכה וזורמת.
 • טמפרמנט ואישיות:
  לכלי תחש יש מזג חי ואמיץ. הם ידועים באופיים העצמאי והעיקש, אך הם גם נאמנים ואוהבים כלפי משפחותיהם. כלבי תחש מתוארים לעתים קרובות כחסרי פחד ונחושים, מה שיכול להפוך אותם לכלבי שמירה מצוינים. עם זאת, טבעם החזק דורש הכשרה עקבית וסבלנית כדי להבטיח שהם יהפכו לבני לוויה מתנהגים היטב.
 • בריאות ותוחלת חיים:
  כמו כל גזע, לתחש יש שיקולים בריאותיים מסוימים שצריך להיות מודעים אליהם. בשל גופם הארוך, הם נוטים לבעיות גב כמו מחלת דיסק בין חולייתי. ניהול נכון של משקל, פעילות גופנית והימנעות מפעילויות המעמיסות על גבם יכולים לעזור למזער את הבעיות הללו. לתחש יש גם סיכון גבוה יותר לפתח השמנת יתר, ולכן תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה חיוניים לבריאותם הכללית. בממוצע, לתחש יש תוחלת חיים של 12 עד 16 שנים, אבל עם טיפול נאות, הם יכולים לחיות אפילו יותר.

 

 

האסקי סיבירי: נולד לרוץ

 

עם העיניים הכחולות או הרב-צבעוניות המדהימות והמראה המלכותי, האסקי סיבירי ידועים באתלטיות ובסיבולת שלהם. הם גזע שנולד לרוץ ולשגשג באקלים קר יותר. בואו לחקור יותר על האסקי הסיבירי ומה עושה אותם כל כך ייחודיים.

   

 • מאפיינים פיזיים:
  האסקי הסיבירי הוא כלב בגודל בינוני עם גוף שרירי וקומפקטי היטב. יש להם פרווה כפולה עבה שעוזרת להגן עליהם מתנאי מזג אוויר קשים. העיניים בצורת השקד שלהם יכולות להיות בצבעים שונים, כולל כחול, חום ושילוב של שניהם. להאסקי סיבירי אוזניים זקופות וזנב פרוותי שמתפתל על הגב. המראה הכללי שלהם משדר חוזק וחן.
 • יכולת אתלטית:
  האסקי סיבירי הם כלבים אתלטיים ביותר וגודלו במקור כדי למשוך מזחלות למרחקים ארוכים. יש להם סיבולת מדהימה והם מסוגלים לעבור מרחקים עצומים מבלי להתעייף בקלות. רגליהם החזקות וגופם הזריז מאפשרים להם לנווט בשטחים שונים, מה שהופך אותם לבני לוויה מצוינים לפעילויות חוצות כגון טיולים, ריצה ואפילו מזחלות כלבים.
 • טבע אנרגטי ועצמאי:
  להאסקי סיבירי יש אופי נמרץ ועצמאי. יש להם רצון עז לחקור, מה שיכול לפעמים להוביל לתחושת תאוות נדודים. רצף עצמאי זה דורש הכשרה מתאימה וסביבה מאובטחת כדי למנוע מהם לברוח. בנוסף, האסקי הסיבירי ידועים במזג הידידותי והעדין שלהם, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות.

 

דני גדול: "אפולו של הכלבים"

 
הדני הגדול מכונה לעתים קרובות "אפולו של הכלבים" בשל נוכחותו המלכותית. גזע זה באמת עומד בשמו, מכיוון שהוא אחד מגזעי הכלבים הגדולים ביותר שקיימים. עם הגובה המתנשא והמבנה השרירי שלהם, הדנים הגדולים מושכים תשומת לב בכל מקום שהם הולכים.
 
למרות גודלם המרשים, הדנים הגדולים ידועים באופיים העדין והידידותי. לעתים קרובות הם מתוארים כ"ענקים עדינים" והם ידועים בהתנהגותם השלווה והסבלנית. זה הופך אותם לחיות מחמד משפחתיות מצוינות, מכיוון שהם בדרך כלל טובים עם ילדים ובעלי חיים אחרים.
 
אחד המאפיינים הייחודיים של הדני הגדול הוא המראה האלגנטי והאצילי שלו. יש להם גוף חלק ושרירי, עם צוואר ארוך וחינני. ראשם גדול ובצורת ריבוע, נותן להם ביטוי מכובד. הדנים הגדולים מגיעים בצבעי מעיל שונים, כולל חום, ברינדל, שחור, כחול והארלקין.
 
הדנים הגדולים דורשים פעילות גופנית סדירה כדי לשמור על גירוי פיזי ונפשי. למרות גודלם, הם אינם כלבים אנרגטיים מדי ובדרך כלל מסתפקים בפעילות גופנית מתונה, כגון טיולים יומיומיים או זמן משחק בחצר מאובטחת. חשוב לספק להם הרבה מקום לנוע בנוחות בשל גודלם הגדול.
 
בכל הנוגע לטמפרמנט שלהם, הדנים הגדולים ידועים בטבעם האוהב והחיבה כלפי משפחתם. הם משגשגים על ידידות אנושית ונהנים להיכלל בפעילויות משפחתיות. עם זאת, גודלם וחוזקם דורשים בעלות אחראית והכשרה מתאימה כדי להבטיח שהם מתנהגים היטב וצייתנים.
 

שי צו: האריה הקטן

 
שי צו
 
השי צו הוא גזע כלבים קטן המכונה לעתים קרובות "האריה הקטן" בשל הדמיון שלו למלך החיות. הגזע המקסים והחיבה הזה כבש את לבם של אוהבי כלבים בכל רחבי העולם. הנה כמה מאפיינים עיקריים שהופכים את השי צו לבן לוויה אהוב:

   

 • מראה חיצוני:
  עם תווי הפנים המובהקים, השי צו הם ללא ספק מקסימים. יש להם גוף יציב וקומפקטי, מכוסה פרווה יוקרתית שיכולה להגיע במגוון צבעים ודוגמאות. עיניהם האקספרסיביות ופניהם השטוחים מעניקים להם הבעה מקסימה ומלבבת.
 • טמפרמנט:
  למרות המראה המלכותי שלהם, לשי צוות יש מזג ידידותי ויוצא. הם ידועים באופי החיבה והשובב שלהם, מה שהופך אותם לבני לוויה מצוינים עבור יחידים ומשפחות כאחד. שי צו משגשגים על ידידות אנושית ונהנים להיות במרכז תשומת הלב.
 • נשירה נמוכה:
  אחת הסיבות לכך ששי צו פופולריים בקרב אוהבי כלבים היא הנשירה המינימלית שלהם. המעילים הארוכים והמשיים שלהם דורשים טיפוח קבוע כדי לשמור אותם נקיים וללא סבכים, אבל הם נחשבים לגזע היפואלרגני, מה שהופך אותם למתאימים לאנשים עם אלרגיות.

 
שי צו אינם כלבים בעלי אנרגיה גבוהה ומסתפקים בפעילות גופנית מתונה כמו טיולים קצרים או זמן משחק בתוך הבית. הם מתאימים היטב למגורים בדירה אך עדיין דורשים גירוי נפשי וסוציאליזציה כדי למנוע שעמום או בעיות התנהגותיות.
 
האריות הקטנים האלה ידועים באינטליגנציה שלהם ולהיטות לרצות, מה שהופך אותם לקלים יחסית לאילוף. עם זאת, שי צו יכול להיות עקשן לפעמים, ולכן מומלצות שיטות חיזוק עקביות וחיוביות כדי להבטיח אימון מוצלח.

 

 

דר אפי וגשל
ד"ר אפי וגשל
Vet4Pet מרפאה וטרינרית

מנהל פורום וטרינרים ויועץ מקצועי

ד”ר וגשל הוא הווטרינר הראשי של גן החיות "חי כיף" בראשון לציון ובנוסף עומד בראש מרפאות “וט 4 פט” בראשון לציון, אפי מרואיין לעיתים תכופות לטלוויזיה לרדיו ולעיתונות. בנוסף, ד"ר וגשל מרצה על רפואת חיות הבר וחיות אקזוטיות, הטיפול בהם וצורכיהם המיוחדים בישראל ובחו”ל ומשמש כיועץ להקמה ותפעול של פינות חי מוסדיות ופרטיות.

 

שאלות גולשים מהפורום בנושא סוגי כלבים

אוכל לכלבים

שלום, יש לי כלב בן שנתיים, ג'ק ראסל עם פינצ'ר. מגיל חצי שנה אני מאכילה אותו יוקונובה. לאחרונה שמעתי כי האוכל נחשב בחו"ל כאוכל נחות באיכותו, ורק בארץ הוא נחשב בטעות כאוכל איכותי. באתר שאני מצרפת -...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 26/11/2012
אוכל לכלבים

שלום, יש לי כלב בן שנתיים, ג'ק ראסל עם פינצ'ר. מגיל חצי שנה אני מאכילה אותו יוקונובה. לאחרונה שמעתי כי האוכל נחשב בחו"ל כאוכל נחות באיכותו, ורק בארץ הוא נחשב בטעות כאוכל איכותי. באתר שאני מצרפת -...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 26/11/2012
אבצס אצל חתול בפנים

שלום, חתול החצר שלנו עם אבצס בפנים אובחן על ידי וטרינר והוחלט לטפל בו בעזרת שני סוגי תרופות אנטיביוטיות. ההבשלה היתה מהירה אתמול בביקור הוטרינר לא היתה עדות חיצונית ואילו במהלך הלילה התפוצץ...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 13/04/2019
אבצס אצל חתול בפנים

שלום, חתול החצר שלנו עם אבצס בפנים אובחן על ידי וטרינר והוחלט לטפל בו בעזרת שני סוגי תרופות אנטיביוטיות. ההבשלה היתה מהירה אתמול בביקור הוטרינר לא היתה עדות חיצונית ואילו במהלך הלילה התפוצץ...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 13/04/2019
מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן

מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן, הממוקם בבאר שבע, תקבלו את כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים. המרכז מנוהל על-ידי זוג הווטרינרים המנוסים ד"ר אלכס שרמן וד"ר מעין שרמן, ויחד עם יתר...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 25/04/2013
מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן

מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן, הממוקם בבאר שבע, תקבלו את כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים. המרכז מנוהל על-ידי זוג הווטרינרים המנוסים ד"ר אלכס שרמן וד"ר מעין שרמן, ויחד עם יתר...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 25/04/2013
מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן

מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן, הממוקם בבאר שבע, תקבלו את כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים. המרכז מנוהל על-ידי זוג הווטרינרים המנוסים ד"ר אלכס שרמן וד"ר מעין שרמן, ויחד עם יתר...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 25/04/2013
מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן

מרכז הווטרינרי בנגב בהנהלת ד"ר שרמן, הממוקם בבאר שבע, תקבלו את כל סוגי השירותים הווטרינריים לכלבים ולחתולים. המרכז מנוהל על-ידי זוג הווטרינרים המנוסים ד"ר אלכס שרמן וד"ר מעין שרמן, ויחד עם יתר...

הודעות בפורום פורום וטרינרים 25/04/2013