doctordolittle.co.il

פורום וטרינרים

מנהלי הפורום:
ד"ר אפי וגשל
ד"ר אפי וגשל
וטרינר מנוסה משנת 2000
הודעות רלוונטיות מהפורום:
ניתוח
21/02/2021 01:37 שאלה חריגה:האם יש דבר כזה ניתוח אלקטיבי לכלבים המועדים להיפוך קיבה מגזע גדו
חתולה פרסית מריירת
19/10/2021 12:18 היי בגיל כזה ייתכן ויש בעיית שיניים או גם גידול אם שמתם לב לנפיחות. מומלץ ל
גור שיצו בן 3 חודשים
01/02/2021 06:56 הי, אחת לשבועיים (בערך) מתוך שינה. הגור צורח בקול חזק, עם עיניים פקוחות בזמ
חתולה מרזה
16/06/2021 08:43 היי ייתכן ומדובר בבעיה פנימית. בעיית כליות, איידס חתולים וכו...יש בעיות שגו
כניסה לפורום

סירוס כלב

כל מה שרציתם לדעת

אחת הדרכים היותר אחראיות לדאוג לחיית המחמד שלכם היא לסרס אותה, כדי למנוע מחלות מסוימת, ריבים עם זכרים אחרים וכמובן גורים לא רצויים. אם הפכתם לאחרונה לבעליו המאושרים של גור או כלב חדש, סביר להניח כי יש לכם לא מעט שאלות בנוגע לתהליך הסירוס, החל מהסיכונים הכרוכים בו ועד המחיר שתצטרכו לשלם.
המאמר שלפניכם יענה על השאלות הנפוצות ביותר שעשויות לצוץ בראשו של כל בעל כלב, חדש או וותיק, יבהיר את התנהלות התהליך וכמובן ייתן את המידע הנחוץ לכם לעבור את התהליך בשלום ולהבין אם בכלל מומלץ לסרס את הכלב שלכם.
 

מהו תהליך הסירוס?

משמעות תהליך הסירוס הוא מניעת התרבות בעל חיים באמצעות ניתוח. המילה "סירוס", מתייחסת לתהליך המתבצע אצל זכרים, בעוד התהליך נקרא "עיקור" אצל הנקבות.  בתהליך הסירוס מוסרים שני האשכים והמקור העיקרי של הכלב להורמון הטסטוסטרון. ללא האשכים, הכלב אינו מסוגל לייצר זרע ובעצם אינו מסוגל להרביע נקבות ולהפיק גורים.
 

מה נכלל בתהליך הסירוס?

  • הרדמה - התהליך תמיד מתבצע תחת הרדמה כללית. בכל הליך כירורגי טמון סיכון מסוים, אך הטכניקה והטכנולוגיה המודרניות מורידות את הסיכון של הליך זה עד שכמעט אינו קיים.
  • טיפול תרופתי - מפני שהתהליך מערב ניתוח, הכלב ירגיש אי נוחות מסוימת, אך בעזרת משככי הכאבים שקיימים היום – רוב הכלבים פעילים ממש שעות ספורות לאחר הניתוח.
האפשרות לתת זריקות וכדורים מסוימים כדי למנוע את התרבות הכלב שלכם קיימת, אך יש לתת אותם באופן קבוע.
בנוסף הם כוללים תופעות לוואי מסוימות ומדובר בהוצאה כספית מתמשכת – לעומת תהליך הסירוס אשר מהווה הוצאה חד פעמית.
 

כמה עולה לסרס את הכלב?

המחיר לסירוס הכלב משתנה ממרפאה למרפאה, אך לרוב נע בין 450 ₪ ל- 650 ₪ לכלב. כלב שאומץ מעמותה הוא כבר סיפור אחר – כמעט תמיד, אימוץ הכלב כולל סל אימוץ שעל כל מאמץ לשלם, אשר כולל את כל החיסונים הדרושים לכלב, שבב וסירוס (או עיקור). סל אימוץ עולה לרוב בין 650 ₪ ל- 800 ₪, מחיר משתלם במיוחד, אם לוקחים בחשבון שרק מחיר הסירוס תופס 90% מהסל.
עמותות מסוימות יסכימו להשתתף במחיר הסירוס אם תפנו אליהם. הם יעניקו סבסוד מסוים אם תעמדו בסטנדרטים שהם מציבות, ואתם תוכלו להוזיל את כל תהליך הסירוס וגם את כל החיסונים.
הוצאה נוספת שאנשים רבים אינה מודעים אליה, היא חיסון הכלבת. את חיסון הכלבת יש לעשות בכל שנה והמחיר לכלב מסורס הוא בין 60 ₪ ל- 100 ₪. אולם, מחיר חיסון כלבת שנתי לכלב שאינו מסורס, נע בין 300 ₪ ל- 400 ₪ וכולל את רישיון הכלב.
 

מתי מומלץ לסרס את הכלב?

הגיל הטוב ביותר לסרס את הכלב שלכם הוא נושא שנוי במחלוקת, אשר משתנה בין גזע וגודל הכלב.
וטרינר רבים אומרים שאין לסרס כלב לפני גיל חצי שנה, בעוד שאחרים אומרים שמומלץ אפילו לחכות עד גיל שנה וחצי (במיוחד אצל גזעים גדולים). הסיבה לכך היא ההתפתחות המינית של הכלב – יש מומחים הסבורים כי סירוס כלב בגיל מוקדם  מדי, עלול להשפיע על התפתחותו הפיזית והמינית וליצור בעיות עתידיות.
כיום אין הוכחה חותכת בנושא או קביעה מוחלטת לגבי הגיל הטוב ביותר לסירוס הכלב, אם כי לא מומלץ לבצע את ההליך לפני גיל 6 חודשים.
 

האם כדאי לי לסרס את הכלב שלי?

קיימות סיבות רבות לסירוס הכלב, במיוחד חברתיות והתנהגותיות, ואפילו כמה סיבות בריאותיות (במיוחד לכלבות), אך סירוס לא נכון לכל כלב, כך שהסעיפים שלפניכם עשויים לעזור לכם להחליט:

עבור הכלב:

  • סירוס עשוי להפחית את הסיכון למחלות ערמונית ולסוגים שונים של סרטן (ביניהם סרטן האשכים).
  • לסירוס עשויה להיות השפעה התנהגותית מועילה. אם הכלב שלכם בעייתי מבחינת התנהגות (נוהם הרבה, נכנס לריבים עם כלבים אחרים, תוקף כלבים ואנשים בפארק או בבית וכו'), מומלץ להתייעץ עם וטרינר ועם מומחה התנהגות לגבי היתרונות שיהיו לתהליך הסירוס על הכלב שלכם.

עבורכם:

  • כלב לא מסורס עלול להפנות את חשקיו הלא ממומשים כנגד הספה האהובה עליכם או אפילו על הרגל של סבתא שבאה לבקר. כדי להימנע מפימפומים לא רצויים, וטרינרים רבים ימליצו על סירוס.
  • כאשר כלבה נמצאת בעונת הייחום שלב, כלבים לא מסורסים יעשו כמעט הכל כדי להגיע אליה. כלבים רבים אף שוברים דלתות וגדרות, ורבים אף בורחים כדי לקבל את הסיכוי המיוחל.
  • אם הכלב שלכם הכניס נקבה להריון, אחריותכם כאנשים הגונים לדאוג לה במהלך ההיריון, הלידה ולהשגיח על הגורים הרכים (במידה ומדובר בכלבת רחוב). אם לכלבה יש בעלים, עדיין חלה עליכם האחריות לעזור ולמצוא בתים חמים וטובים לגורים, כדי שלא יגמרו ברחוב או בהסגר (שני המקרים עשויים להוביל למוות).

עבור גזע הכלבים בכלל:

  • מאות אלפי כלבים לא רצויים מומתים כל שנה בארץ ובעולם, מפני שאין מספיק בתים שייקחו אותם. אתם יכולים לעזור בתופעה המצטערת ואף למנוע מוות של לא מעט כלבים, ע"י סירוס הכלב שלכם.
  • כלבים בעלי בעיות בריאותיות מולדות יעבירו אותן אל הגורים שלהם, מה שיוביל לסבל רב עבור דור חדש של כלבים. אם לכלב שלכם יש בעיה רפואית תורשתית, הסירוס יבטיח כי הן אינן יועברו אל הגורים שלהם.
כמובן, אתם לא חייבים לסרס את הכלב שלכם (אלא אם כן הוא נמצא ברשימת הגזעים המסוכנים, המחייבים סירוס – כגון פיטבול, רוטוויילר וכו').  אם יש לכם כלב רגוע, כנוע וחברותי, ללא בעיות התנהגות – וטרינרים רבים יגידו כי הסירוס לא יתרום הרבה מבחינה התנהגותית. כמובן שנדרשת אחריות יוצאת מן הכלל, הכוללת הליכה וטיול קבועים עם רצועה ומתחם מגורים סגור ללא יכולת בריחה, אשר ימנעו יציאה של הכלב וזיווג לא רצוי, אך אם אתם בטוחים שתוכלו לשלוט בכלב ולמנוע זיווג, ניתן לחכות עם תהליך הסירוס ואף לוותר עליו. יש לזכור שכלב לא מסורס נמצא בסיכון לחלות בסרטן האשכים ובמחלות ערמונית שונות.
 
 

סירוס כלב - שאלות פופלאריות של גולשים

ספק לגבי סירוס כלב זכר - האשכים עדיין שם
11/06/2018 04:30   |   Shosh

שלום ד"ר, לפני שבוע סירסנו כלב זכר בן כ-10 חודשים. הבנתי שמומלץ להשאיר את שק האשכים, והוא אכן עדיין שם (לא נראה ריק, אך אני מבינה שיתכן והדבר נובע מנפיחות), מה שמחזק את הספק שלי הוא שהיום ,כשהכלב שכב על הגב, כחמישה ס"מ מעל שק האשכים היה משהו שנראה כמו אשכים ש"ברחו מהשק", יש סיכוי שהשתילו לו זוג..

סירוס כלב .
02/06/2016 13:23   |   סיגלית

שלום רב סירסתי את הזכר שלי בבוקר.בערב כשאספתי אותו מהמרפאה והגעתי הבייתה קפץ על כלבה מיוחמת והם נדבקו.האם יש סיכוי שהכלבה בהריון?

סירוס כלב .
02/06/2016 13:23   |   סיגלית

שלום רב סירסתי את הזכר שלי בבוקר.בערב כשאספתי אותו מהמרפאה והגעתי הבייתה קפץ על כלבה מיוחמת והם נדבקו.האם יש סיכוי שהכלבה בהריון?

סירוס כלב בוגר
02/02/2016 08:46   |   קרן בר

שלום רב. אשמח לעצתכם בנוגע לסירוס כלב בוגר (7) בינוני( בוקסר מעורב) .        בסוף החודש אנחנו יוצאים לטיול בן חמישה וחצי חודשים בחוץ לארץ. את הכלב שלנו אנחנו משאירים בידי חברה קרובה

סירוס
20/10/2012 19:56   |   טלי

האם סירוס כלב יכול להקטין את התוקפנות שלו לבני אדם המנסים לבוא לבית (שמירה על טריטוריה) ???? הוא אינו תוקף כלבים בכלל וחברותי אליהם מאד.עסקים מובילים בתחום סירוס כלב

נמצאו 8 תוצאות עבור

סירוס כלב

, מציג תוצאות 1 - 8
ד"ר אפי וגשל - Vet4Pet מרפאה וטרינרית
ד
2 תגובות
"אפי הוא וטרינר פשוט מצוין, כבר שבע שנים מטופלת אצלו עם הכלבה לי, רועה בלגית ותמיד מרוצה"

זבוטינסקי 48 ראשון לציון


חייג: 03-9665615
ד"ר אפי וגשל - Vet4Pet מרפאה וטרינרית
מרפאה וטרינית ברנע
מרפאה וטרינית ברנע - 5 כוכבים
2 תגובות
"fgfdg"

משעול גירית 2 פינת רח' הגמל באר שבע


מרפאה וטרינית ברנע
בית החולים הוטרינרי בדרום
בית החולים הוטרינרי בדרום - 5 כוכבים
1 תגובות
"הגענו לבית החולים הוטרינרי בעקבות דלקת הלבלב לכלב שלנו. קיבלנו טיפול מקצועי ואיכותי והכלב יצא מזה בשלום."

ביאליק 12 באר שבע


בית החולים הוטרינרי בדרום
מרפאה וטרינרית אהבת החי‏
מרפאה וטרינרית אהבת החי‏ - 5 כוכבים
1 תגובות
"יש לי 2 חתולים בבית ולהורים שלי יש כלב. כולנו לקוחות של המרפאה האהבת החי. מרפאה מצוינת ומומלצת."

גויטיין 21 באר שבע


מרפאה וטרינרית אהבת החי‏
אני-וט מרפאה ויטרינרית
אני-וט מרפאה ויטרינרית - 5 כוכבים
1 תגובות
"הגעתי לאני-וט, אחרי שהחתול שלי נדרס, הייתי בלחץ היסטרי. הרגעו אותי והרגשתי שהחתול בידיים טובות ואכן אחרי מספר ימים הוא חזר לעצמו."

יוהנה ז'בוטינסקי 7 באר שבע


אני-וט מרפאה ויטרינרית
ד"ר סבינה הובר
ד
1 תגובות
"ד"ר סבינה היא וטרינרית בחסד, היא מקצועית, היא מנוסה ומרגישים עליה שהיא אוהבת בעלי חיים ובאמת אכפת לה מהם."

חנה סנש 16, שכונה ג‏ באר שבע


ד"ר סבינה הובר
ד"ר שיפרא סיגל
ד
1 תגובות
"סיגל היא ללא ספק הוטרינרית הכי טובה בבאר שבע. ואני מהמרכז, כל החיים גידלתי בעלי חיים, אז יש לי קצת ניסיון עם ווטרינרים."

המרד 13 באר שבע


ד"ר שיפרא סיגל
מרפאה ויטרינרית שאנה ריף
מרפאה ויטרינרית שאנה ריף - 5 כוכבים
1 תגובות
"עשינו אצלהם את הסירוס לכלב שלנו והיינו ממאוד מרוצים מהשירות, מהיחס, מהאווירה."

רותם 19 באר שבע


מרפאה ויטרינרית שאנה ריף
קהילת וטרינרים - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 doctordolittle.co.il כל הזכויות שמורות
אתר וטרינרים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום וטרינריה
דברו עם וטרינר עוד היום - נשמח לעזור
אנחנו עובדים עם הוטרינרים המובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!